הארכת תוקף דרכון ושרות קבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ישי

  נשלח ע"יישי 21:18, 16 במאי 2015

  שלום, יש לי דרכון משנת 1994, הארכתי אותו בשנת 2004 ועכשיו אני צריך להאריכו בשלישית. אני בשרות קבע משנת 1999 ובהארכה השניה (למיטב זכרוני) לא הבאתי מסמכים מצה"ל עבור ההארכה. האם ישללו לי את הדרכון בבקשה החדשה? מה ניתן לעשות בכדי לאשררה? תודה

  השב
 • 09:30, 20 במאי 2015

  בעת שתבקש להאריך את הדרכון הגרמני שלך, תתבקש להציג אישור שלטונות צהל על תקופת השירות הצבאי שלך. מאחר והיית בקבע, תישלל לך האזרחות והדרכון הגרמני. יחד עם זאת, אין זה סוף הסיפור. מניסיון עם תיקים רבים מהסוג הזה, הצלחנו כמעט בכולם, בהתנהלות נכונה מול השלטונות בגרמניה, להשיב למשרתי הקבע את הדרכון הגרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.