דרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 08:09, 26 במאי 2015

  שלום ותודה, הבן שלי משתחרר עוד חודשיים מצהל. לא מקבע. הוא בן 22. הדרכון שלו יפוג ב 2/16. הוא מתכוון לנסוע לטיול ארוך מיד עם שיחרורו. האם הוא יכול כבר עכשיו לעשות דרכון חדש למרות שיש בדרכונו תקפות ליותר מחצי שנה? אם כן, אלו מסמכים צריך להביא? ראוי לציין בצער שאת תעודת האזרחות הגרמנית שעשינו אנחנו לא מוצאים, האם הדרכון הנוכחי יספיק? המון תודה, יואב

  השב
 • 12:48, 26 במאי 2015

  אם הוא שירת בקבע, עלולה להיות לו בעיה. אם לאו, הוא יוכל לחדש את הדרכון גם 1/2 שנה לפני פקיעת התוקף. יהיה עליו ככל הנראה להציג את תעודת ההתאזרחות ואולי גם את תעודת הלידה הדו לשונית המקורית שלו. הרבה תלוי בביורוקרטיה הפנימית של השגרירות.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.