זכאות לאזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עמוס

  נשלח ע"יעמוס 18:38, 7 ביוני 2015

  לפני כ- 5 שנים סבתי עשתה את התהליך של קבלת אזרחות. סבתי קיבלה אזרחות גרמנית ובעקבותיה גם הדודות שלי וילדיהן - כולם מחזיקים כיום בדרכונים גרמנים. אצלי נעצר התהליך כיוון שאבי (בנה) נולד בשנת 1950 ונאמר לנו שעליו להיות בן לאב גרמני. האם ישנם עדכונים כלשהם בחוק המאפשרים גם לי (יליד 1977) לקבל אזרחות גרמנית מתוקף אזרחותה של סבתי ללא קשר לאבי? תודה, עמוס.

  השב
 • 07:36, 8 ביוני 2015

  סיכוייהם של כל צאצאיו של אביך קלושים מאד לקבל דרכון גרמני. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.