תהליך קבלת אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אושרת

  נשלח ע"יאושרת 15:50, 24 ביולי 2015

  שלום, מהו תהליך קבלת אזרחות גרמנית אם כבר ידוע שסבי היה אזרח גרמני? כמה זמן זה אורך? האם זה נכון שצריך לדעת גרמנית ולעבור מבחן בגרמנית? האם צריך לוותר על האזרחות הישראלית? מה היא עלות של תהליך כזה? תודה.

  השב
 • 11:00, 26 ביולי 2015

  אם סבך היה גרמני, טובים סיכויי צאצאיו לקבל דרכון גרמני, ללא הצורך במבחן שפה או בויתור על האזרחות הישראלית. קבלת הדרכון הגרמני אינה אוטומטית, אלא יש לבחון את עובדות המקרה. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.