התאזרחות - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 14:01, 5 באוגוסט 2015

  משרד הפנים הגרמני כבר שלח תעודת התאזרחות, שאני אמור לקבל אותה בתל אביב בשגרירות גרמניה. אני מנסה להבין את העניין עם שירות בצבא זר. אני עשיתי שירות הסדר בשנת 2007 ולא חתמתי מעולם על שירות קבע, אם כי היו תקופות שהייתי בעצם בסטטוס 'שירות ללא תשלום' - שנחשב עדיין לשירות חובה ולא לשירות קבע. בקיצור - מעולם לא התנדבתי לשרת בצבא מעבר למה שחובה עליי(בפועל אפילו שרתתי פחות...). העובדות האלה מהוות איזושהי בעיה? - יואב

  השב
 • 06:20, 11 באוגוסט 2015

  לדעתי לא.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.