האם אני וילדי זכאים לאזרחות גרמנית? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 13:15, 10 באוקטובר 2015

  שלום, סבי וסבתי היו, ככל הנראה ,בעל אזרחות גרמנית אך לא היו נשואים ואף נפרדו. שניהם עלו לארץ, כל אחד בנפרד בשנת 1933, ואבי נולד בארץ בשנת 1940. למרות שנפרדו סבי הכיר באבי כבנו ואף היה איתנו בקשר. סבתי נשארה לגור בארץ עד שנפטרה וסבי חזר לגרמניה לאחר מספר שנים ושם הוא גם קבור. לא ידוע לנו אם מישהו מהם ויתר על אזרחותו כשעלה לארץ אין לנו שום מסמכים המוכיחים אזרחות גרמנית של אף אחד מהם וגם לא כאלה המוכיחים קשר. כן יש לנו תמונות של סבי, שמו בגרמניה ושמו העברי, כתובת מגוריו בגרמניה, ואת שמה העברי של סבתי, שמות הוריה ושם משפחתה לפני העברות, מקום מגורים בארץ, שנת לידה ותמונות. שאלותיי הן: -האם אני וילדי זכאים לאזרחות גרמנית? -אם כן, כיצד ניתן לאתר מסמכים כגון תעודת אזרחות, תעודת עלייה וכו'? האם אפשרי על סמך הפרטים הקיימים?

  השב
 • 13:20, 10 באוקטובר 2015

  ברצוני להוסיף, שאנו לא יודעים האם אבי רשום כבנו של סבי בגרמניה (הצהרת אבהות), ככל הנראה הוא לא.

  תגובה
 • 10:49, 11 באוקטובר 2015

  אם סבך נולד מחוץ לנישואים בשנת 1940, סיכוייכם קלושים לקבל דרכון גרמני, גם אם אבא שלו היה אזרח גרמני. אם הוא נולד במסגרת הנישואין ולאחר מכן נפרדו הוריו, קיים סיכוי טוב שאתם תקבלו דרכון גרמני ובלבד והסב שלך נולד לאב גרמני. מסמכים ניתן לנסות ולאתר בארכיונים השונים בגרמניה ובישראל. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
 • 06:36, 12 באוקטובר 2015

  תודה על התשובה. סביי לא נישאו מעולם, אבל קראתי שילדים מחוץ לנישואים זכאים לדרכון אם אמם הייתה אזרחית גרמניה. במידה ולסבתי אכן הייתה אזרחות גרמנית, מה סיכויינו לקבל אזרחות כזו גם?

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.