אזרחות משולשת - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 14:12, 11 באוקטובר 2015

  לי ולביתי יש אזרחות גרמנית, ביתי התחתנה עם אמריקאי , גרה בארצות הברית ונולדו לי שם ילדים שקיבלו אזרחות אמריקאית וישראלית , האם תוספת אזרחות גרמנית לא תשלול את אחת האזרחויות שיש להן.

  השב
 • 14:37, 15 באוקטובר 2015

  אם האזרחות הגרמנית ניתנה לפני שהתקבלה אזרחות אחרת, קובע החוק הגרמני כי האזרחות הגרמנית תישאר. אם התקבלה אזרחות גרמנית, לאחר שניתנה אזרחות אמריקאית, תבוטל האזרחות הגרמנית

  תגובה
 • 21:22, 15 באוקטובר 2015

  מתשובה זו אני מסיקה שלבנות של ביתי שנולדו בארצות הברית וקיבלו אזרחות אמריקאית מהיות אביהן אמריקאי ואזרחות ישראלית מהיות אימן ישראלית - לא יוכלו עכשיו לקבל גם את האזרחות הגרמנית שיש כבר לאימן?

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.