מסמכים לבקשת דרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 17:20, 20 בפברואר 2013

  אילו מסמכים אני צריכה להציג לבקשת הדרכון אם שירתי שנה בקבע בשנים 2010-2011. האם אני צריכה לקבל אישור מגרמניה?

  השב
 • 11:29, 21 בפברואר 2013

  עקרונית, החוק הגרמני קובע, שאזרחותך הגרמנית נשללה בשל השירות בקבע, שעליו לא ניתן אישור הרשויות בגרמניה. השגרירות תדרוש ממך אישור רשויות הצבא על תקופת שירותך. לאחר קבלת האישור הם יודיעו לך על שלילת האזרחות שלך או יטלו ממך את הדרכון הגרמני, אם יש לך.
  יש להגיש בקשה לקבלת האזרחות מחדש. בניגוד להליך הראשון בו קיבלת אזרחות גרמנית, בהליך הנוכחי יש לרשויות בגרמניה שיקול דעת, אם להיעתר לבקשה שלך, אם לאו. בהליך הראשון הם היו חייבים לתת לך אזרחות גרמנית ובהליך הנוכחי הם רשאים לשקול ולסרב.
  המסמכים שאנו מגישים לרשויות בגרמניה במטרה לקבל מחדש את האזרחות הם מקיפים ואין זה המקום לפרט את כלל המסמכים הדרושים.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.