שתי אזרחויות אירופיות וישראלית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 15:09, 19 בנובמבר 2015

  שלום רב, בשנות ה - 90 קיבלתי אזרחות גרמנית נוסף על הישראלית, מתוקף עלייתו של אבי מגרמניה הנאצית ב - 1935. גם ילדיי, שנולדו לאחר מכן, קיבלו אזרחות גרמנית. אישתי קיבלה לאחרונה אישור על אזרחותה הפולנית, מתוקף עלייתה של אמא מפולין בשנות ה - 50. האם ילדיי, אשר יכולים גם הם לבקש ולקבל אישרור אזרחות פולנית, עלולים לאבד בשל כך את אזרחותם הגרמנית ?

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  Dr. Yuval Hen,מנהל הפורום

  12:23, 23 בנובמבר 2015

  אם ילדיך, להם יש אזרחות גרמנית, יבקשו אזרחות נוספת, הם יאבדו את אזרחותם הגרמנית.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.