התאזרחות וניפוק דרכון למשרת קבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יונתן

  נשלח ע"ייונתן 04:09, 24 בפברואר 2013

  ד"ר חן שלום, אני התחייבתי לשירות קבע בשנת 2003, בהיותי קטין (בהסכמת אמי, במסגרת העתודה האקדמית). הפעם היחידה בה התנדבתי לשירות קבע בעת היותי בגיר הייתה ב-2012. כיום איני אזרח גרמני, אך אני מתעתד להגיש בקשה לקבלת אזרחות. האם לאור הנתונים הנ"ל, ישנה מניעה לקבלת דרכון, על אף שלא הייתי אזרח גרמניה בעת ההתנדבות? בברכה ובתודה מראש, יונתן

  השב
 • 14:12, 24 בפברואר 2013

  אם בעת שירותך בקבע לא היתה לך אזרחות גרמנית, ורק לאחר שסיימת את הקבע אתה מתכוון לפעול להשגת אותה אזרחות, אינני רואה בשירות הקבע שלך מחסום לקבלת דרכון גרמני.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
 • 15:03, 24 בפברואר 2013

  תודה רבה על התשובה הזריזה.
  האם אין כל אפשרות לקבלת האזרחות והדרכון בזמן שאני משרת בקבע?
  מקריאה באתר השגרירות אני מבין שהחל משנת 2011 כבר לא נדרש מישראלים לקבל הסכמה מראש להתנדבות בצבא.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.