אזרחות גרמנית דרך הסבא - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ברוך

  נשלח ע"יברוך 11:36, 4 בדצמבר 2015

  שלום, הוריו של סבי נולדו שניהם בגרמניה, וברשותי תעודת לידה שלו מגרמניה אך אין לי מסמכים אודות אזרחותם של הוריו בגרמניה. הוריו עלו ארצה לאחר עליית הנאצים לשלטון בגרמניה. שאלות: 1. האם וכיצד ניתן לאתר מסמכים המעידים על אזרחותם הגרמנית של הורי סבי? 2. האם אבי זכאי לאזרחות גרמנית (נולד ב-1950). 3. האם אוכל להיות זכאי לאזרחות גרמנית תוך "דילוג" על התאזרחותו של אבי? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  Dr. Yuval Hen,מנהל הפורום

  11:51, 6 בדצמבר 2015

  יהיה עליך לפנות לשורה של גורמים בגרמניה כדי לנסות ולאתר, מה היתה האזרחות המקורית של הסב - אבא של אביך. אם היא היתה גרמנית, סיכוייך וסיכויי ילדיך יהיו טובים לקבל דרכון גרמני. ניתן לדלג על דור אחד או יותר. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.