אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ימימה

  נשלח ע"יימימה 11:28, 26 בפברואר 2013

  בני מתגורר בגרמניה מזה 5 שנים, התחתן עם אזרחית גרמניה בנישואין אזרחיים ועכשיו נמצא בתהליך גירושין, יש לו ויזת עבודה לעוד מספר חודשים, דובר גרמנית על שוטפת (למד בצורה מסודרת) אין לנו שורשים גרמניים אבל יש לנו שורשים ספרדיים וצרפתיים. בני מעוניין באזרחות גרמנית. מה עליו לעשות לדעתך, אודה על תשובתך יום טוב

  השב
 • 10:06, 27 בפברואר 2013

  עליו לנסות ולהאריך את ויזת העבודה והשהייה שלו. אחד מהתנאים שיציבו לו הרשויות בגרמניה כדי לקבל אזרחות גרמנית, היא ויתור על האזרחות הישראלית.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.