זכאות לאזרחות גרמנית דרך סבא וסבתא - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אריאלה

  נשלח ע"יאריאלה 22:21, 10 בפברואר 2016

  שלום, סבי וסבתי (מצד אמי) היו בעלי אזרחות גרמנית. (אני לא הכרתי אותם. שניהם נפטרו לפני שנולדתי, וסבי נפטר לפני שנים רבות בבריה"מ. כשניסיתי לברר פרטים על סבי, גיליתי מרשויות הגרמניות כי האזרחות הגרמנית שלהם בוטלה בשנת 1937. האם אני זכאית לאזרחות גרמנית? האם יהיה עלי לוותר על האזרחות הישראלית? אם אמי לא מעונינת בהליכי אזרחות, האם אוכל בכ"ז לקבל אזרחות?

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  Dr. Yuval Hen,מנהל הפורום

  17:21, 28 בפברואר 2016

  אם היה סבך אזרח גרמני ביום שאימך נולדה ואם הם לא קיבלו אזרחות זרה לפני נובמבר 1941, יש לילדים, לנכדים ולנינים של סבך סיכוי טוב לקבל דרכון גרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.