קבלת אזרחות גרמנית לאחר שירות קבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אורח

  נשלח ע"יאורח 15:11, 30 במרץ 2016

  שירתתי בשירות קבע בין 2008 ל-2009. משפחתי ואני פתחנו ב-2015 הליך לקבלת אזרחות מכוח אזרחותה הגרמנית של סבתי ז"ל (אמו של אבא שלי) וקיבלנו מכתב מהשגרירות בינואר 2016 אשר מאשר את קבלת האזרחות ועליי להגיע לשגרירות בקרוב לקבל תעודת התאזרחות ונמסר לי כי אוכל גם להגיש בקשה לדרכון במקום. בטופס לקבלת הדרכון ישנה שאלה בדבר שירות בצבא קבע החל משנת 2000, האם הדבר אומר שהשגרירות לא תנפיק לי דרכון ותשלול לי אזרחות על אף שלא אבא שלי ולא אני היינו אזרחים בעת שירות הקבע? תודה רבה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  Dr. Yuval Hen,מנהל הפורום

  13:25, 22 באפריל 2016

  לא צריכה להיות לך בעיה עם שירות הקבע.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.