הוצאת דרכון גרמני, סבא יליד גרמניה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • הדס

  נשלח ע"יהדס 20:47, 4 במאי 2016

  היי, סבא שלי היה יליד גרמניה שנת 1917 אבל אני לא יודעת האם הוא היה אזרח. ההורים שלו נולדו בפולין והיגרו לגרמניה שם חיו עשרים שנה אבל אני לא יודעת אם העובדה הזאת הקנתה להם אזרחות. אמא שלי לא רוצה להוציא דרכון גרמני אבל אני כן. יש איזושהי דרך לדעת אם אני בכלל זכאית? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  14:50, 15 במאי 2016

  ייתכן ובמשפחה הרחבה יש מסמכים, כגון תעודות עלייה לארץ, ניירת שילומים, התכתבויות עם גרמניה, מהם ניתן אולי ללמוד, האם היה לסבא אזרחות גרמנית. אם אין מסמכים שכאלו, יש לבצע חיפוש בגרמניה. ניתן לפנות אלינו במייל פרטי ולקבל שאלון. לפרטים נוספים www.henadvoc.com.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.