איתור תעודת נישואין של סבי וסבתי מלפני 1948 - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 12:20, 7 במאי 2016

  שלום. כבר זמן מהת שאני מתעסק בפרוצדורה של הוצאת אזרחות גרמנית. סבי נולד בגרמניה ועלה לארץ בשנת 1935. בגדול הצלחתי להשיג בעצמי את כל המסמכים הדרושים בכדי להתקדם הלאה. הדבר היחיד שחסר לי הוא תעודת נישואין של סבי וסבתי. בדקתי את העניין ברבנות הראשית, ואין להם העתק של תעודה שכזאת, מכיוון שעד 1948 היה חוסר סדר בתיעוד של הדברים האלה. החל משנת 1948 משרד הפנים ערך מפקד ורשם מי נשוי למי וכו'. גם בידי משרד הפנים כמובן אין העתק של תעודת נישואין או לפחות זה מה שהם אמרו לאבא שלי, שהגיע למשרד לבקש העתק מהם. המקסימום שמשרד הפנים יכל להוציא בשביל אבי, היה תעודת לידה עם נספח שמאשר שסבי וסבתי הם הוריו. שאלתי את נציג השגרירות הגרמנית בנוגע למסמך הזה כתחליף לתעודת נישואין, והוא ענה לי בספקנות שאפשר לנסות לשלוח אותו ולראות מה יקרה. לצערי עברו חמישה חודשים ולא רק שלא התייחסו למסמך, אלא גם שקיבלתי מכתב שדורש ממני שוב תעודת נישואין של סבי וסבתי. יש לי עותק של הכתובה שלהם- רק מציין. האם נתקלת אי פעם במקרה כזה? האם יש לך רעיון מה אפשר לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  14:53, 15 במאי 2016

  לאחר שטיפול של בערך 2,500 בקשות לדרכון גרמני, כמובן שנתקלנו בבעיה שכזו וגם פתרנו. אינני יודע, מה אומרים או דורשים בשגרירות, מאחר ואין אנו פועלים מול השגרירות, שהיא רק תחנת מעבר למסמכים. אנו מתנהלים ישירות מול המחלקה האחראית על כך בגרמניה. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.