האם אני זכאית לאזרחות גרמנית? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • חוה ירושלמי

  נשלח ע"יחוה ירושלמי 15:03, 30 במאי 2016

  עו"ד ד"ר חן שלום, קראתי את הכללים לגבי קבלת אזרחות, אך איני בטוחה שאני מצליחה להבינם עד הסוף, ולכן אני שואלת. ברצוני להבין אם אני זכאית לאזרחות גרמנית. סבי וסבתי, עליהם השלום, הוריה של אמי, נולדו וגדלו בגרמניה, במשפחות יהודיות גרמניות, והיו שניהם אזרחים גרמנים. שניהם עלו לארץ בשנות השלושים של המאה העשרים. למיטב ידיעתי אזרחותם נשללה ע"י הנאצים בסוף שנות השלושים (נדמה לי), כפי שנשללה אזרחותם הגרמנית של כל היהודים הגרמנים. סבתי וסבי נפטרו שניהם בשנות התשעים של המאה הקודמת. אמי נולדה בארץ בשנת 1947, והיא אזרחית ישראלית, ללא אזרחות נוספת. היא שרתה בשרות חובה בצבא (אם זה חשוב). אני נולדתי בשנת 1968 בארץ, ומחזיקה באזרחות ישראלית בלבד. שרתתי בצבא בשרות חובה, ושנה בקבע (שוב, אם זה חשוב בכלל). שאלותי הן: 1. האם אני זכאית לאזרחות גרמנית? 2. האם שלושת בני (אחד מעל גיל 18, ושניים קטינים) זכאים גם הם לאזרחות גרמנית? 3. בני הקטן הוא בעל אזרות ישראלית ואזרחות אמריקאית. האם יוכל לקבל גם אזרחות גרמנית? 4. האם אמי צריכה לקבל אזרחות, או שאפשר "לדלג" עליה? תודה רבה, חוה ירושלמי

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  11:42, 1 ביוני 2016

  מהנתונים שמסרת עולה, כי טובים סיכויי כל הצאצאים (ילדים, נכדים, נינים) של אמך לקבל דרכון גרמני. ניתן "לדלג" על דור או יותר. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
 • 23:20, 5 ביולי 2016

  שלום, נולדתי בגרמניה (ברלין) ב1990 ויש לי תעודת לידה מקורית . האם אני זכאי/יכול לקבל אזרחות גרמנית?

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.