מה הזכויות לבעל דרכון גרמני הלא מתגורר בגרמניה? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • לילי קן-דרור

  נשלח ע"ילילי קן-דרור 16:58, 27 ביוני 2016

  האם יש אפשרות לקבל פנסיה?

  השב
 • 16:39, 29 ביוני 2016

  סבי מצד אבי נולד בדנציג ב1908 כשעוד הייתה חלק מגרמניה (ברשותי תעודת לידה שלו בגרמנית). הוא חי בדנציג גם בתקופה שהייתה עיר חופשית עד עלייתו ארצה ב1939. האם ישנה זכאות להגיש בקשה לאזרחות גרמנית על בסיס הנ״ל? תודה רבה

  תגובה
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  10:14, 5 ביולי 2016

  מקום הלידה אינו רלוונטי. אם הסבא שלך נולד לאב גרמני והם לא שינו את אזרחותם לאזרחות דנציג, טובים הסיכויים לקבל דרכון גרמני.

  תגובה
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  10:15, 5 ביולי 2016

  שאלתך אינה במסגרת הפורום.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.