חידוש הדרכון הגרמני לאחר שירות קבע - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • פלג

  נשלח ע"יפלג 07:00, 5 ביולי 2016

  אני אזרח גרמני, אך דרכוני פג תוקף (בערך ב 2006). שירתתי בקבע בין 2008-2011. האם אני יכול לחדש את הדרכון, או שאזרחותי תיפסל אם אעשה זאת? במידה ואזרחותי תיפסל, האם ישנו הליך לחדש אותה? תודה.

  השב
 • 08:35, 5 ביולי 2016

  מצטרפת לשאלה. גם אני נתונה בבעיה זהה ואשמח למענה

  תגובה
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  10:23, 5 ביולי 2016

  אזרחותך כבר נפסלה בגלל השירות בקבע. יחד עם זאת ולאור המקרים הרבים שטיפלנו באנשי הקבע, אין זה סוף הסיפור ובתנאים מסוימים נעתרת גרמניה לבקשה להנפיק מחדש את האזרחות. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.