לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דוד דישון

אזרחות\דרכון גרמני - האם אני זכאי?

שני הורי ילידי גרמניה. אבי נולד 1925 בהיידלברג גרמניה. אימו היתה בעלת אזרחות גרמנית ממשפחה וותיקה מאוד בפרנקפורט. אביו היה ממוצא הונגרי ובעל אזרחות גרמנית שהיגר לגרמניה כילד. למיטב ידיעתי' אימו של אבי איבדה את אזרחותה הגרמנית כשנישאה לאביו של אבי (שהיה בעל אזרחות הונגרית) סביב שנת 1921 (האזרחות של האישה נקבעה ע"פ אזרחותו של בעלה??). אבי עלה לארץ כפליט יהודי דרך עלית הנוער (עזב את גרמניה ב 1939 לשבדיה ואח"כ הגיע לארץ ישראל). הוריו עזבו את גרמניה ב 1941 ועברו להונגריה ושם ניספו בשואה בשנת 1944. אימי נולדה בברלין 1926 לזוג יהודים שהיגרו מפולין לגרמניה אחרי מלה"ע הראשונה - היו אזרחים פולנים למיטב ידיעתי. משפחתה עברה לפולין ב 1939 ממש לפני פרוץ מלה"ע ה-2. אמי עלתה לארץ עם דרכון גרמני מיוחד חד פעמי מפולין הכבושה ע"י גרמניה בחודש מרץ 1940. האם אני ומשפחתי זכאים לדרכון גרמני עקב כך?

item.Author מנהל הפורום ד"ר יובל חן

לך ולילדיך סיכויי טוב לקבל דרכון גרמני, אם אביך החזיק באזרחות גרמנית. כדי לבחון את הסיכויים, עליי לראות מסמכים. תוכל לפנות אלינו במייל פרטי, לקבל שאלון ועל סמך התשובות בשאלון והמסמכים שיומצאו לי, אוכל לדעת את סיכוייך. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דרכון גרמני