אזרחות\דרכון גרמני - האם אני זכאי? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • דוד דישון

  נשלח ע"ידוד דישון 21:32, 7 ביולי 2016

  שני הורי ילידי גרמניה. אבי נולד 1925 בהיידלברג גרמניה. אימו היתה בעלת אזרחות גרמנית ממשפחה וותיקה מאוד בפרנקפורט. אביו היה ממוצא הונגרי ובעל אזרחות גרמנית שהיגר לגרמניה כילד. למיטב ידיעתי' אימו של אבי איבדה את אזרחותה הגרמנית כשנישאה לאביו של אבי (שהיה בעל אזרחות הונגרית) סביב שנת 1921 (האזרחות של האישה נקבעה ע"פ אזרחותו של בעלה??). אבי עלה לארץ כפליט יהודי דרך עלית הנוער (עזב את גרמניה ב 1939 לשבדיה ואח"כ הגיע לארץ ישראל). הוריו עזבו את גרמניה ב 1941 ועברו להונגריה ושם ניספו בשואה בשנת 1944. אימי נולדה בברלין 1926 לזוג יהודים שהיגרו מפולין לגרמניה אחרי מלה"ע הראשונה - היו אזרחים פולנים למיטב ידיעתי. משפחתה עברה לפולין ב 1939 ממש לפני פרוץ מלה"ע ה-2. אמי עלתה לארץ עם דרכון גרמני מיוחד חד פעמי מפולין הכבושה ע"י גרמניה בחודש מרץ 1940. האם אני ומשפחתי זכאים לדרכון גרמני עקב כך?

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  11:49, 15 ביולי 2016

  לך ולילדיך סיכויי טוב לקבל דרכון גרמני, אם אביך החזיק באזרחות גרמנית. כדי לבחון את הסיכויים, עליי לראות מסמכים. תוכל לפנות אלינו במייל פרטי, לקבל שאלון ועל סמך התשובות בשאלון והמסמכים שיומצאו לי, אוכל לדעת את סיכוייך. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.