תעודת לידה/אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 11:02, 24 ביולי 2016

  שלום, אודה לעזרה בשאלה שעד היום לא מצאתי לגביה תשובה ועזרה. אמא של בעלי נולדה בגרמניה לאב ואם שנולדו בגרמניה אך לצערנו כולם נפטרו לפני יותר מ10 שנים. כאשר פנינו לשגרירות בבקשה לאזרחות אמרו שכנראה הוא זכאי אך יש להביא להם תעודה לידה של האם/סבא/סבתא. כולם נפטרו ואין לנו שום מסמך שלהם, איך ניתן להוציא תעודת לידה שלהם? עם מי ניתן לדבר?

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  18:01, 24 ביולי 2016

  יש לדעת את מקום לידתם ושמם המלא ואח"כ ניתן לפנות לרשויות בגרמניה.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.