אזרחות גרמנית מצד הסבתא - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 13:00, 1 באוגוסט 2016

  סבתא שלי עזבה את גרמניה לפני המלחמה, והתחתנה בארץ עם סבא שלי, והולידו את אמא שלי ב1936. השאלה שלי היא האם אני זכאית לאזרחות גרמנית עקב כך? (בשלב זה גם הסבתא וגם אמא נפטרו כבר, אם זה רלוונטי) לא ברור לחלוטין מתי היה תאריך הנישואין של סבתא, האם זה חשוב? (נגיד אם יתגלה שהיא התחתנה אחרי הלידה או שנתיים לפני, או 4 שנים לפני, וכו') בתודה רבה, א.

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  13:14, 7 באוגוסט 2016

  בפנייה שלך חסר מידע רלוונטי. ניתן לפנות אלינו במייל פרטי ולקבל שאלון לבדיקת הסיכויים www.henadvoc.com.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.