קבלת פנסיה או ביטוח לאומי מגרמניה לאזרח גרמני-ישראלי עם דגש על בת זוג ישראלית שאינה גרמניה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אמיר כהן

  נשלח ע"יאמיר כהן 16:32, 17 באוגוסט 2016

  היו בזמנו פרסומים שונים ב YNET על אפשרות קבלת פנסיה או ביטוח לאומי בגרמניה לאזרח גרמני-ישראלי תושב ישראל, עם דגש על אפשרות של בת זוג ישראלית ללא אזרחות גרמנית להצטרף לתוכנית זו. במקורות שונים לא הצלחתי לאתר עד הסוף האם זה כדאי, מה סכומי התשלום והזכאות, וכיצד זה נעשה. מדובר בתשלומים שנקראים תשלומים וולונטרים לביטוח לאומי. לא הצלחתי להבין עד הסוף האם מדובר בקצבת זקנה בגרמניה או בפנסיה שמעבר לקצבת הזקנה. בשגרירות גרמניה לא ידעו לתת פרטים בנושא, למעט הפנייה למשרדי ביטוח לאומי בישראל העוסקים באמנה הדדית גרמניה-ישראל לגבי ביטוח לאומי. אודה על הפנייה למקורות מהימנים בנושא כולל אפשרות ייעוץ פנסיוני של מומחה בתחום זה.

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  11:59, 28 באוגוסט 2016

  שלום,

  שאלתך אינה במסגרת הפורום, אשר עוסק בקבלת דרכון גרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.