דרכון גרמני ישראלי ואמריקאי - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • רפי

  נשלח ע"ירפי 12:36, 7 בספטמבר 2016

  שלום. אני יליד 1969, בעל דרכון גרמני החל משנת 1988 על רקע מקום הולדתה של אימי בברלין. ילדי הקטינים, נולדו בארץ, ( בעלי אזרחות ישראלית) אך יש להם גם דרכון אמריקאי נוכח אזרחותה האמריקאית. השאלה: אני מבין שילדי זכאית לדרכון גרמני, אך האם יש מניעה לפעול לקבלת דרכון גרמני נוכח האזרחות הכפולה כבר כעת (ישראל + אמריקאית)? בתודה מראש רפי.

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  11:00, 25 בספטמבר 2016

  מבחינת הדין הגרמני, אין מניעה לבקש אזרחות גרמנית,למי שכבר מחזיק באזרחויות נוספות.

  תגובה
 • 12:30, 25 בספטמבר 2016

  תודה על תשובתך.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.