איך מתחילים את תהליך רכישת האזרחות? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 14:57, 27 בספטמבר 2016

  שלום רב, סבי ז"ל היה אזרח גרמני שאזרחותו נלקחה ממנו עת שעלה לארץ וקיבל אזרחות ארצישראלית. הצלחתי לקבל ממשרד הפנים (מהארכיון) את האישור שמעיד על קבלת האזרחות הארצישראלית ושלילת האזרחות הגרמנית. כיצד מתחילים את התהליך של רכישת האזרחות הגרמנית עבור אבי (בנו), עבורי ועבור בנותיי? אילו מסמכים יש להמציא? אילו טפסים יש למלא? ולמי פונים עם הכל? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

  ד"ר יובל חן,מנהל הפורום

  16:41, 27 בספטמבר 2016

  עשה לך את החיים קלים: שלח לנו מייל ותקבל שאלון, אשר נועד לבדוק את סיכוייך. אם יעלה מהמסמכים שהסיכויים טובים, תקבל מאיתנו הודעה המפרטת את המסמכים הדרושים לנו והעלויות. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.