שירןת צבאי וזכאות לקבלת דרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יוני לוי

  נשלח ע"ייוני לוי 21:26, 5 במרץ 2013

  את האזרחות הגרמנית קבלתי בשגרירות בת"א יום לפני שהשתחררתי מהצבא. בחודשים האחרונים לפני השחרור שירתי מספר חודשים במסגרת שרות חובה בתנאי קבע (כך כתוב באישור על שירות סדיר שניתן לי על-ידי הצבא). האם יכולים לעשות לי בעיות? כמו לסרב להנפיק לי דרכון או לשלול את אזרחותי? בתודה, יוני

  השב
 • 08:43, 6 במרץ 2013

  עקרונית, היה עליך לבקש היתר מהרשויות בגרמניה לשירות הקבע. משלא עשית כך, האזרחות הגרמנית תישלל לך. ברגע שתבקש דרכון גרמני או תבקש להאריך את תוקף הדרכון הגרמני, הוא יילקח לך.

  יחד עם זאת, ניתן להגיש בקשה מחודשת להענקת האזרחות הגרמנית. הבעיה היא, שכעת יש לרשויות בגרמניה שיקול דעת, אם להעניק לך מחדש את האזרחות אם לאו, בעוד שבפעם הראשונה שביקשת אזרחות גרמנית, הרשויות בגרמניה היו חייבות להעניק לך את האזרחות ולא היה להם כלל שיקול דעת.
  יש רשימה של מסמכים הנדרשים להגשת בקשה מסוג כזה. על הבקשה לנמק ולשכנע את הרשויות בגרמניה, מדוע עליהן להיעתר להעניק לך מחדש את האזרחות הגרמנית.
  טיפלנו בבקשות רבות מסוג כזה ובהצלחה רבה.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.