לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נאוה

אזרחות גרמנית מתוקף שהייה ארוכת שנים

שלום רב, אנו זוג ששהה בגרמניה במסגרת שליחות מטעם עבודתו של בן זוגי. הוא החל להתגורר בגרמניה בחודש ינואר 1988. אני הצטרפתי אליו באופן קבוע ביולי 1990. במהלך השנים נולדו לנו שני ילדים. שבנו ארצה באוגוסט 1998. בן זוגי שהה בסה"כ 10.6 שנים בגרמניה כתושב עם כל האישורים הדרושים לחיים ולעבודה. אני 8.1 שנים. אודה לך אם תוכל לומר לי מה קובע החוק הגרמני בנושא זה. מה המדיניות בנושא זה כיום? במידה וניתן, האם אפשרי לפנות רטרואקטיבית בנושא אחרי כל כך הרבה שנים? האם מגיע לבן זוגי? האם מגיע לי? מה לגבי ילדינו? תודה רבה,

item.Author מנהל הפורום ד"ר יובל חן

הסיכוי לקבלת אזרחות גרמנית אינו גבוה והיא תהיה מותנית בויתור על האזרחות הישראלית ובידיעת השפה הגרמנית. לפרטים נוספים www.henadvoc.com עליכם אולי לבדוק קבלת החזרים ששילמתם בגרמניה במסגרת העבודה. לפרטים נוספים www.henadvoc.com

נאוה

תודה רבה.על תשובתך בנושא. להערכתך הסיכויים להצליח בהשגת הדרכון הגרמני הם מועטים ודורשים ויתור על האזרחות הישראלית. שאלותיי הן: סיכויים קלושים עדיין משאירים אפשרות מועטה להצלחה אבל היא קיימת. ( אולי בטיפול נכון של הדברים תיתכן הצלחה? ) האם מנסיונך יש טעם להתחיל בתהליך? האם היו לך מקרים מעין זה? ואם כן, מה היו התוצאות? שאלתי השניה - אנחנו מתגוררים בישראל. במידה ונצליח בתהליך מה קורה אז? האם משמעות הדברים היא שלא נוכל להתגורר בישראל בגלל התנאי לויתור על האזרחות הישראלית? לגבי החזר המסים - מה עלינו לעשות כדי לבדוק את הדברים? תודה,

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דרכון גרמני