זכאות לאזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • גלי

  נשלח ע"יגלי 04:19, 13 במרץ 2013

  שלום רב אבי היה אזרח גרמניה – בידי דרכון שלו + תעודת לידה – הוא נפטר אימי גם היא נולדה בגרמניה בשנת 1923 אך לא היתה לה אזרחות גרמנית – איני יודעת מדוע – גם היא נפטרה הורי התחתנו רשמית בישראל לאחר שאני ואחותי נולדנו האם על פניו אני זכאית לאזרחית גרמנית תודה רבה

  השב
 • 10:46, 13 במרץ 2013

  לכאורה סיכוייך אמורים היו להיות טובים. ברם, אם הוריך התחתנו לאחר שנולדת, תוכלי לקבל דרכון גרמני, רק אם אימך היתה מגרמניה ואת נולדת לאחר אפריל 1953. למידע נוסף אני מפנה אותך לאתר האינטרנט שלנו.
  כפי שתיארת לי כאן, סיכוייך לדאבוני קלושים.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.