ויתור על אזרחות ישראלית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • שמרית הרטל

  נשלח ע"ישמרית הרטל 16:43, 13 במרץ 2013

  קיבלתי אבטחת איזרוח מרשויות גרמניה. הגשתי עתירה לויתור על אזרחותי הישראלית בשל מגורי בגבולות גרמניה. יש לי שתי בנות שנולדו בגרמניה אך הן בעלות שתי האזרחויות. בשגרירות בברלין נאמר לי, כי הן צריכות לוותר גם כן על האזרחות הישראלית. ביתי הגדולה יותר משתתפת בתוכנית נע"לה של הסוכנות היהודית בישראל. על כן טוען משרד הפנים הישראלי, כי היא לא יכולה לוותר על אזרחותה הישראלית. רק אני וביתי הקטנה צריכות לוותר עליה. האם זה אפשרי שקטין ישאר עם אזרחות ישראלית בעוד שאני כבגירה האחראית עליה, אוותר עליה?

  השב
 • 14:13, 14 במרץ 2013

  השאלה אינה בתחום האזרחות הגרמנית, אלא בתחום האזרחות הישראלית.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.