אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • עירית שוורצברג

  נשלח ע"יעירית שוורצברג 15:48, 20 במרץ 2013

  הי, סבתא שלי הינה ילידת גרמניה והייתה בעלת אזרחות עד ליום שעזבה את גרמניה. אבי יליד חודש דצמבר 1953 - בישראל. אני מעוניינת להוציא דרכון גרמני והבנתי שישנה בעייתיות מכיוון שרק סבתי מצד אבי הייתה בעלת האזרחות ולא סבי. אשמח אם תוכלו לפרט אילו מסמכים עלי להשיג על מנת להיות זכאית, או האם זה בכלל אפשרי ללא זכאות מצד סב/אב? תודה

  השב
 • 16:57, 20 במרץ 2013

  שלום עירית,
  אם סבתא שלך אכן היתה אזרחית גרמניה (מקום לידה בגרמניה או קבלת רנטות לא מלמדים על אזרחות) והיא התחתנה אחרי נובמבר 1941, אזי בנסיבות שתיארת לי, לאביך, לילדיו ולנכדיו סיכויים טובים לקבל דרכון גרמני, גם אם סבך לא היה אזרח גרמני וגם אם נמסר לך אחרת בשגרירות הגרמנית או ע"י מישהו אחר.
  כדי לקבל את רשימת המסמכים, אני מציע שתיצרי עימנו קשר טלפוני.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.