• דוד

  נשלח ע"ידוד 00:19, 2 באפריל 2013

  שלום וברכה. סבא רבא שלי (אביה של אמה של אמי) היה אזרח גרמני (וקיימים מסמכים המוכיחים זאת). הוא עלה לארץ בשנות ה-30. סבתי נולדה בשנת 43. האם אני זכאי לאזרחות? מהם התנאים הנוספים ומה התהליך בגדול? תודה רבה.

  השב
 • 18:15, 2 באפריל 2013

  אם אכן סבא רבא שלך היה גרמני ואימך נולדה לאחר אפריל 1953, סיכוייך טובים לקבל דרכון גרמני.
  התהליך מבחינת הלקוח פשוט. אני מתשאל אותו ובודק מסמכים. אם אני משוכנע בסיכוי מקבל הלקוח מכתב, בו רשום איזה מסמכים אני צריך ומה הוא שכה"ט. במכתב זה גם ניתנת התחייבות להחזר מלוא שכר הטרחה, אם מישהו מבין המבקשים לא זכאי לקבל דרכון גרמני.
  אנו עורכים את הבקשה ומגישים אותה לגורם המוסמך בגרמניה. לפרטים נוספים, אני מפנה אותך לאתר שלי www@henadvoc.com
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.