התיק בקלן,מה בודקים ? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • שירלי

  נשלח ע"ישירלי 13:39, 14 באפריל 2013

  התיק שלנו נמצא בגרמניה לאחר שהועבר מהשגרירות שקבעה שזה מקרה מסובך.מה בודקים בקלן חוץ מניירת. האם יש שיקול דעת לפקיד הבכיר בגרמניה שקורא את התיק להתחשב בהמלצת השגרירות שקבעו דעה חיובית על מתן האזרחות. אודה לתשובתך,

  השב
 • 12:28, 15 באפריל 2013

  שלום שירלי,
  מי שמחליט על מתן אזרחות הוא לא השגרירות, אלא משרד הפנים בקלן. השגרירות היא תחנת מעבר למסמכים בלבד ולכן אין אנו עובדים מול השגרירות, אלא מול מי שמחליט במשרד הפנים בגרמניה. אינני יודע, מה זה "מקרה מסובך". עד עתה טיפלנו בהצלחה בכ 2000 בקשות לערך, גם בקשות שהשגרירות כתבה למבקש שהוא לא יקבל אזרחות גרמנית.
  למשרד הפנים הגרמני יש שיקול דעת להעניק אזרחות, רק אם אתם במסלול שבו משרד הפנים הגרמני רשאי להפעיל שיקול דעת. במסלול האחר חייבים לתת לכם את האזרחות הגרמנית, אם אתם עומדים בתנאים.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.