האם אני זכאי לאזרחות גרמנית? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 12:38, 22 באפריל 2013

  לסבתי יש אזרחות גרמנית. אימי נולדה לאחר שנת 53... האם יש לי סיכוי על פי נתונים אלו לקבל אזרחות גרמנית? מה גם שסבא של אימי היה בעבר אזרח גרמני ועבר לישראל עם עליית היטלר לשלטון.

  השב
 • 10:18, 25 באפריל 2013

  אלון שלום
  חשוב לדעת כדלקמן:
  1. ממתי יש לסבתא שלך אזרחות גרמנית
  2. האם היא הוציאה לעצמה בארץ את האזרחות הגרמנית?
  3. האם היא קיבלה את האזרחות הגרמנית לפני או אחרי שאמא שלך נולדה
  4. לגבי הסבא - מהיכן אתה יודע שהוא היה אזרח גרמני? מקום לידה בגרמניה או קבלת פיצויים ורנטות לא מלמדים על אזרחות גרמנית. לפרטים נוספים ראה www.henadvoc.com
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
 • 09:37, 26 באפריל 2013

  אני יודע כי הם חיו בגרמניה וכנראה סבתי קיבלה את האזרחות דרכו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.