סיכויי קבלת אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 00:41, 30 באפריל 2013

  שלום רב, אני ילידת גרמניה (שנת 1937). אמי ילידת גרמניה אף היא אך היא איבדה את אזרחותה עקב נישואיה לאדם "ללא אזרחות". יחד עם זאת סבי וסבתי ילידי גרמניה (באים ממשפחה של דורות - 500 שנה של גרמנים}. האם בזכות סבי יש לי סיכוי לקבל אזרחות גרמנית? תודה מראש על תשובתך יעל

  השב
 • 10:37, 30 באפריל 2013

  שלום יעל
  אם הסבא או הסבתא הגרמניים שלך הם הורי אימך ואימך התחתנה לפני נובמבר 1941 לאדם שהוא ללא אזרחות או לאדם שאזרחותו אינה גרמנית, סיכוייך וסיכויי צאצאיך קלושים לקבל דרכון גרמני.
  אם אימך התחתנה לאחר נובמבר 1941, לא משנה היכן ולא משנה מה היתה אזרחות הבעל, ואם אביה של אימך הוא ממשפחה שורשית גרמנית, סיכוייך טובים.
  בהזדמנות זו אני מציע לך ליצור עמנו קשר טלפוני, שכן ייתכן ואת זכאית לקבל פיצוי בגין רכוש שנגזל בשואה לבני משפחתך.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.