סיכויי זכאות לאזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 07:57, 4 במאי 2013

  בהמשך לשאלה הקודמת שלי.. רק אני יחזור על הפרטים: לסבתי מצד אימי יש אזרחות גרמנית ואימי נולדה לאחר 53. אז שאלתי את סבתי את השאלות שכתבת שחשוב לדעת את התשובות להן אז: היא קיבלה את האזרחות בארץ לאחר הולדתה של אימי בערך בשנות ה-80 והיא יכלה לקבל אותה משום שאביה היה בעל אזרחות גרמנית. ויש לה גם תעודת לידה מגרמניה... האם לפי נתונים אלו יש לי סיכויי לקבל אזרחות גרמנית?

  השב
 • 07:12, 6 במאי 2013

  תגובה
 • 10:35, 6 במאי 2013

  אלון שלום,
  אם טרם קיבלת ממני תשובה, קבל התנצלותי. ממה שאתה מתאר, קיים סיכוי טוב מאד שכל ילדיה ונכדיה של סבתך מצד אימך, אשר נולדו לאחר אפריל 1953 יקבלו דרכון גרמני.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.