אזרחות גרמנית שהתקבלה בעבר - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 11:59, 4 במאי 2013

  שלום רב, בשנת 1998 קיבלנו, אמי ואני, את האזרחות והדרכון הגרמני, בעקבות מציאת דרכון גרמני של סבי משנת 1933. יצויין שסבי עזב את גרמניה באותה שנה בה הוצא הדרכון. אני יליד שנת 72 ואמי נולדה בארץ. בשנת 2008 שנינו חידשנו את הדרכונים, כך שהם בתוקף כיום. מקריאה באינטרנט הבנתי כי כי בשנים שעברו מאז השתנה החוק בגרמניה, כך שלמעשה אם היינו מגישים בקשה כיום יתכן שלא הייתי מקבל את האזרחות. האם יתכן כי בעצם האזרחות נשללה ממני? האם יתכן שלא יחדשו לי את הדרכון? או שבכל מקרה אם כבר יש בידי דרכון בתוקף הוא נשמר לאורך חיי? תודה

  השב
 • 14:50, 5 במאי 2013

  אינני רואה סיבה, מדוע לא יחדשו לך את הדרכון, אלא אם שירתת בקבע ללא אישור הרשויות בגרמניה.

  ללא קשר לדרכון הגרמני, אם משפחתו של סבך היא מברלין או ממזרח גרמניה לשעבר, ייתכן ואתם יורשים של רכוש שנגזל בשואה.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.