סבא ובת דודה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • סם

  נשלח ע"יסם 02:42, 8 במאי 2013

  שלום ויום טוב. סבא שלי ניצול שואה היגר לגרמניה עם סבתא שלי ודודה מאוקראינה (מדינת ברית המועצרות לשעבר) לפני כ20 שנה(בזמן שהורי ואני עברנו לישראל).לפי מה שהבנתי הבת דודה עברה מבחנים וקיבלה אזרחות והדודה לא ברצוני לשאול.. האם הסבא שהוא ניצול שואה לא אמור היה לקבל אזרחות אוטומטי אם הוא גר שם כל כך הרבה זמן בתור פליט. ואם לא,אז האם יש לי אפשרות לקבל אזרחות גרמנית בזכות העובדה שהבת דודה כן קיבלה אזרחות. בתודה מראש!!

  השב
 • 10:09, 8 במאי 2013

  התשובה לשתי שאלותיך היא שלילית.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.