אזרחות גרמנית - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 11:05, 19 במאי 2013

  שלום, אבא שלי בעל אזרחות ודרכון גרמני כבר הרבה שנים - הוא קיבל מהוריו שהיו יקים. אני נולדתי בשנת 1971 במסגרת נישואיו (הורי התגרשו הרבה שנים לאחר לידתי). עפ"י ההסברים באתר השגרירות הגרמנית לא ברורה לי זכאותי לאזרחות גרמנית. אם אני זכאי, האם גם זכאות שלושת בנותי? שתי הבנות הגדולות (גילאים 11 ו-9) נולדו בארה"ב ולכן מחזיקות גם אזרחות אמריקאית וגם ישראלית. הקטנה נולדה בישראל ולכן יש לה רק אזרחות ישראלית. תודה רבה מראש, רועי

  השב
 • 14:05, 19 במאי 2013

  אין אנו עובדים מול השגרירות הגרמנית בהוצאת דרכון גרמני, אלא ישירות מול הגוף המוסמך לכך בגרמניה. השגרירות היא תחנת מעבר בלבד למסמכים והיא ממציאה אותם לגוף בגרמניה שמולו אנו עובדים. לפיכך, לא קראתי ואינני יודע, מה כתוב באתר השגרירות.
  עפ"י הנתונים שמסרת, טובים סיכויי כל ילדיו ונכדיו של אביך לקבל דרכון גרמני, בין אם יש להם אזרחות זרה נוספת ובין לאו.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.