קבלת דרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אוראל

  נשלח ע"יאוראל 22:41, 24 במאי 2013

  שלום, סבא שלי נולד בויזבאדן שבגרמניה ועלה לארץ במסגרת ההעפלה בספינת אקסודוס, נפטר שנה שעברה ואציין שעד היום לא טיפלנו בקבלת אזרחות דרכו. רציתי לשאול, על אף שנפטר ולפי העובדות שציינתי יש לאבא שלי את הזכאות לקבלת דרכון גרמני וכך גם לי כילד שלו?

  השב
 • 14:05, 26 במאי 2013

  מקום לידה או קבלת שילומים מגרמניה, אינם מלמדים על אזרחות. עדיף שתיצור עימי קשר טלפוני. בשיחה אתשאל אותך קצרות לגבי הסב, כדי לבדוק את סיכוייך.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.