דרכון גרמני - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 16:13, 30 במאי 2013

  הסבא של סבא מצד אבי היה גרמני , לא אוסטיודן, ונולד במה שהיה שייך לפרוסיה והיום פולין. בבגרותו הוא עבר לורשה. אני מתגורר בגרמניה כבר כשנה ,עובד בתחום אקדמי ומשלם מס עם שליטה טובה בשפה - C1. החוקיות שלי כאן בשל דרכון רומני. אני מחזיק גם בדרכון ישראלי. סבי נפגעו בשואה. האם ישנה אפשרות להגיד בקשה מוקדמת לדרכון לפני שבע שנות שהייה?

  השב
 • 09:44, 2 ביוני 2013

  מניסיון בטיפול מוצלח ב 2,000 בקשות לערך לדרכון גרמני, אני מעריך שסבא רבא או סבך לא היה גרמני ולכן סיכוייך לקבל דרכון גרמני מכוח קשר דם קלושים, אלא אם כן אני טועה בהנחתי.
  קיצור המועד להגשת בקשה לדרכון גרמני שלא מכוח קשר דם, אלא מכוח ישיבה בגרמניה, מותנה בקבלת נימוקים משכנעים. בכל מקרה, אם בקשתך לקבל דרכון גרמני שלא מכוח קשר דם תתקבל, תידרש, ככל הנראה, לוותר על כל הדרכונים שיש לך, לרבות הישראלי.
  ללא קשר לדרכון גרמני: עם חזרתך לארץ, ייתכן ואוכל להשיב עבורך מיסים ששילמת כחוק בגרמניה.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
 • 17:42, 2 ביוני 2013

  אתה רומז שאנשים שנולדו בורשה בטריטוריה פולנית איבדו את האזרחות הגרמנית שלהם.
  אתה מדבר כאן על שלילה מקשר דם.אף אחד מבני משפחתי לא הגיש ויתור על אזרחותו.האם הממשל הגרמני מתייחס לחוקי אזרחות כמכתיבים קשר דם, שהרי אם אני מוכיח קשר דם
  גם על ידי בדיקות מיפוי גנטיות ומראה על רצוני לקבל אזרחות מכוחו למה שחוקי אזרחות ישללו קשר דם. יתרה מזאת ראוי שאציין שמבחינת זכויתיי הם הינן זהות לזכויות שיש בגרמניה לאדם המחזיק בדרכון גרמני, עובדה שמחזקת את הטיעון שאני מגיש את הבקשה מכוח מורשת.לראיה לי אישית יצא לפגוש הרבה וולגה דויטש שקיבלו אזרחות ממולדובה ורוסיה כאשר הם לא החזיקו בפספורט של האיחוד וכלל לא דיברו גרמנית.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.