מתחתנת עם בעל אזרחות - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 11:59, 16 באוקטובר 2012

  בן זוגי שבקרוב יהיה בעלי זכאי לקבלת אזרחות גרמנית. האם כאשתו גם אני אהיה זכאית לאזרחות והאם אני זכאית לה באופן אוטומטי?

  השב
 • 12:44, 16 באוקטובר 2012

  את לא תהיה זכאית לקבל דרכון גרמני באופן אוטומאטי. אם תגישי בקשה לקבל דרכון גרמני מכוח היותך בת הזוג, יהיה עליך להראות זיקה לגרמניה וככל הנראה גם תידרשי לוותר על הדרכון הישראלי שלך.
  עו"ד ד"ר יובל חן

  תגובה
 • 12:37, 20 בנובמבר 2012

  שלום, אני בעלת דרכון גרמני שעבר אליי דרך אבי, רציתי לדעת איך בעלי יוכל לקבל גם אזרחות דרכי, ומה בדיוק הכוונה ״להראות זיקה לגרמניה״? תודה

  תגובה
 • 10:29, 21 בנובמבר 2012

  עליכם יהיה לחיות מספר שנים בגרמניה וככל הנראה יידרש בעלך לוותר על הדרכון הישראלי שלו.

  "זיקה" לגרמניה היא כל דבר הקשור לגרמניה, החל מקבלת עיתונים בגרמנית, דרך בני משפחה להם אזרחות גרמנית, בעלות על נכסים בגרמניה, ידיעת השפה, עבןדה מול גורמים בגרמניה, חברות בגופיים גרמניים כלשהם ועד שהייה בגרמניה ולימודים שם.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.