דרכון גרמני לאישה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 08:37, 26 ביוני 2013

  היי אם לבעל יש דרכון גרמני האם ניתן להגיש בקשה כדי שלאישה ולילדים יהיה גם דרכון? האם משתנה התשובה אם כל המשפחה עוברת לגור בגרמניה?

  השב
 • 11:12, 2 ביולי 2013

  בן / בת הזוג לא זכאים לדרכון גרמני. ילדים יוכלו לקבל, אולם לא בכל תנאי כי יש חריגים. מעבר ומקום מושב בקבוע בגרמניה של מספר שנים יכול להקנות אזרחות גרמנית לבת הזוג, אולם היא תידרש לוותר על הדרכון הישראלי שלה.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.