דרכון לילדים - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 09:33, 10 ביולי 2013

  שלום, ברשותי דרכון גרמני בתוקף לעוד כשנתיים (מסבי). אנו מעוניינים להוציא דרכון לילדינו (בני שנתיים). אשתי שמרה על שם משפחתה הקודם - מה המשמעות עבורנו? קראתי בפורום הערה על שירות קבע - מתוך עניין, מה קובע החוק הגרמני בנושא? האם ישנה סיבה כלשהי שלא יאשרו לנו את הבקשה? האם אנו זקוקים לפגישת ייעוץ? (מהי העלות?) תודה יניב

  השב
 • 09:51, 10 ביולי 2013

  שלום יניב,
  לכאורה נראה שיש לילדיך סיכוי טוב לקבל דרכון גרמני. שרות בקבע גורם לשלילת האזרחות הגרמנית. אין צורך בפגישת ייעוץ. תוכל ליצור עימי קשר טלפוני. אתשאל אותך ואומר לך את סיכויי הילדים.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.