אזרחות גרמנית על סמך תעודת לידה של האם - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 08:51, 14 ביולי 2013

  אימי נולדה בגרמניה בתחילת שנות ה 40, גודלה במנזר בילדותה והועלתה ארצה בגיל העשרה. בימים האחרונים, הובא לידיעתי כי יש ברשותה תעודת לידה גרמנית. האם יש באפשרותי להוציא אזרחות גרמנית על סמך מסמך זה? אם כן, מהם הקריטריונים והשלבים שבדרך? תודה מראש, גל.

  השב
 • 09:12, 21 ביולי 2013

  מקום לידה, קבלת רנטות, שילומים או פיצויים אינם רלוונטיים ולא מקנים אזרחות. לך ולילדיך יש סיכויים לקבל דרכון גרמני, אם אמך נולדה לאב גרמני. לפרטים נוספים, אני מפנה לאתר האינטרנט שלי.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.