למי כדאי לפנות? - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 09:58, 21 ביולי 2013

  אני רוצה לבקש אזרחות גרמנית. סרקתי ושלחתי את המסמכים השונים שמצאתי בביתו של סבא שלי לקונסוליה הגרמנית בחיפה. קיבלתי תשובה שהמקרה שלי לא חד משמעי ודורש בדיקה מעמיקה יותר. אני מבינה שניתן לעשות זאת דרך השגרירות הגרמנית או דרך עו"ד פרטי בארץ או בגרמניה. מה המלצתך? האם אתה מכיר את העו"ד טיול סיבר מברלין? תודה.

  השב
 • 15:28, 21 ביולי 2013

  ענת שלום
  עד עתה טיפלנו בהצלחה בכ 2,000 בקשות לערך לקבלת דרכון גרמני. אין אנו עובדים מול השגרירות הגרמנית, שהיא רק תחנת מעבר למסמכים, אלא אנו פועלים ישירות מול הגוף האחראי היחיד לכך בגרמניה. לפרטים נוספים עלינו, את מופנית לאתר האינטרנט.
  אינני מכיר, את עוה"ד שציינת.
  ד"ר יובל חן, עו"ד ונוטריון

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.