זכאות+ ידיעת השפה - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 02:49, 23 ביולי 2013

  שלום. אימי בעלת אזרחות גרמנית משנת 52. הורי נשואים, אבי ישראלי בלבד. אני נולדתי בתחילת 74' ולא הוגשה הצהרה לשגרירות בדבר רצוני להתאזרח. לאחרונה נודע לי על שינוי תקנה המאפשר לי לכאורה להתאזרח מכוח אזרחותה של אימי. בשגרירות אמרו לאימי שאחד התנאים הוא ידיעת השפה הגרמנית. האם זה נכון ואם כן, מה הרמה הנדרשת? האם אכן אני זכאי לאזרחות? תודה!

  השב
 • 08:54, 23 ביולי 2013

  שלום אסף,
  בעוד שאמך ורוב הישראלים שיש דרכון גרמני, קיבלו זאת, משום שעמדו בתנאים ואז גרמניה חייבת להעניק להם אזרחות גרמנית, הרי שהמסלול שציינת הוא שונה לחלוטין. במסלול זה יש לרשויות בגרמניה שיקול דעת, אם להעניק לך את האזרחות. ידיעת השפה, לפחות ברמה בסיסית, היא קריטריון חשוב מאד. בכל מקרה, גם אם תעמוד בכל התנאים, תידרש לוותר על האזרחות הישראלית.
  לפרטים נוספים אני מפנה אותך לאתר האינטרנט שלי.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.