זכויות כלשהן מתוקף נישואין - פורום דרכון גרמני

שאלה חדשה
 • מתן מוסלר

  נשלח ע"ימתן מוסלר 13:08, 23 ביולי 2013

  שלום רב, לאישתי יש דרכון גרמני. היא גם נולדה בגרמניה ב-1987. חמותי גם בעלת דרכון גרמני ונולדה בגרמניה. אישתי וחמותי גרות בישראל ובעלות דרכון ישראלי בנוסף לגרמני. סבה וסבתה של אישתי הם בעלי דרכון ואזרחות גרמניים וכמו כן הם גרים בגרמניה ובישראל לסירוגין (רוב מוחלט של שנותיהם היה בגרמניה וברשותם דירה בפרנקפורט מאז ומעולם). האם ישנו איזשהו הליך שבעקבותיו אהיה זכאי לדרכון גרמני גם כן מתוקף הנישואין? אמרו לי שאם נתחתן באופן אזרחי בגרמניה אהיה זכאי לכזה, אך אלו אמרות לא מבוססות. תודה רבה.

  השב
 • 13:37, 23 ביולי 2013


  יהיה עליך לחיות מספר שנים בגרמניה. אתה תידרש לוותר על האזרחות הישראלית כדי קבל אזרחות גרמנית. לפרטים נוספים, אני מפנה אותך לאתר האינטרנט שלנו.
  ד"ר מיובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.