ידיעת השפה הגרמנית לצורך קניית דירה בגרמניה - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 13:52, 28 בנובמבר 2013

  אני חושב לקנות דירה בגרמניה עדיין מאוד בחיתולים ורק בבירורים ראשוניים. חבר אמר לי שאם אתה לא יודע גרמנית קשה מאוד להסתדר עם כל הבירוקרטיה שם. אני לא יודע מילה בגרמנית. האם זה הכרחי לדעת גרמנית והאם יש דרך לעקוף את זה?

  השב
 • 09:56, 1 בדצמבר 2013

  ליוויתי מאות רבות של רכישות דירות בגרמניה ע"י קונים ישראלים. בודדים ממאות הקונים ידעו או יודעים עברית. רבים מהקונים המשיכו לרכוש עוד דירות מבלי לדעת חצי מילה בגרמנית. הקונה צריך להחליט, אם ההשקעה הספציפית מעניינת אותו. אם כן, יועציו, אשר אמורים לשלוט בשפה ובחוקים, ידאגו לאינטרסים שלו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.