• 19 בינואר 2014

  הסכם ממון וירושה של ידועים בציבור מזה כ-15 שנה

  שלום, בן זוגי בן 67 ואני בת 53 ידועים בציבור מזה כ 15 שנה.אנחנו מתגוררים בדירה אשר בבעלותו כ 12 שנה. בן זוגי אדם אמיד, כרגע מתפרנס מפנסיה חלקית והכנסות מהשקעות. אני איני עובדת מחוץ לבית, הכנסתי היא משכר דירה יחידה שברשותי, כאשר את רב הסכום אני מכניסה לחשבון משותף, והוא מצידו מפקיד בחשבון זה את הפנסיה שלו. ברשותנו הסכם ממון, אשר מורה שלי אין כל חלק ברכושו. לאחר פטירתו, הדירה תעבור על שם בניו, ואני אהיה רשאית להתגורר בה עד סוף חיי, וזאת בתנאי שלא יהיה לי בן זוג חדש. במידה וניפרד אני זכאית לקבל סכום של 125,000 ש"ח. התנאי לפרידה הוא הגשת מכתב של אחד מהצדדים שברצונו להפרד, תוך שלושה חודשים (במקרה שלי) אני אמורה לעזוב את דירתנו.
  השאלות שלי:
  1. במידה ובעתיד בן זוגי ירצה להפרד, איך ניתן " להקשות " על ההליך. כלומר, למנוע מצב שבזקנתו, לדוגמה, במידה ויכנס לבית אבות, הבנים ישכנעו אותו " להפטר " ממני, ויגרמו לו לכתוב לי מכתב המורה על פרידה?
  2. אחרי פטירתו, האם יש בעיה שהדירה תרשם על שם בניו? בן זוגי סרב להצעה של " יורש מוריש יורש". וכן, הוא טוען שרשם בצוואתו שאהיה רשאית לגור בדירה עד סוף חיי.

  19 בינואר 2014
 • מנהל הפורום עו"ד עדיאל ברוך 20 בינואר 2014

  הסכם ממון וירושה

  אם באמת יחליט בן זוגן להיפרד אזי תקבלי רק את ה125 אלף ש"ח עפ"י ההסכם.
  את החשש שלך שילדיו ישפיעו עליו יהיה אפשר לבדוק בזמן אמת ולהתנגד כמו שמתנגדים לצוואה עקב השפעה בלתי הוגנת והאם היה כשיר האדם באותו העת או שהשפיעו עליו.
  אם בצוואתו ירשם שתוכלי לגור בדירה עד יומך האחרון אזי אין אפשרות לשנות זאת וסעיף זה אכן מגן עלייך גם אם הדירה תהא רשומה ע"ש בניו.

  20 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?