מה שכר הטרחה המקובל למנהל עיזבון? - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 15:10, 2 ביוני 2016

  אני ואחותי מבקשות להיות מנהלות עיזבון ויתכן ונצטרך עזרה וייעוץ ממנהל עזבון מדי פעם. מה מקובל להיות שכר הטרחה למנהל העיזבון ובאיזה שלב הוא משולם? תודה !!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גלית הר-זהב

  עו"ד גלית הר-זהב,מנהל הפורום

  20:20, 2 ביוני 2016

  נורית שלום,
  מאחר ואיני מעורה בפרטי העזבון, ואיני יודעת באיזה היקף ואופי עזבון מדובר, אנסה לענות לשאלתך באופן כללי.
  שכ"ט מנהל העיזבון נקבע בהתאם לסוג ההליך שיתבקש בהתאם להיקף והמורכבות חלוקת הנכסים ו/או הזכויות ו/או מעורבות ו/או כמות האנשים בעיזבון.
  ייעוץ הוא בדר"כ סכום חד פעמי.
  לעניין ההכוונה ו"העזרה" - יש לבחון כל מקרה לגופו כדי שיהיה ניתן לתמחר אותו. יש מקרים שעקב מורכבות ו/או קשיים שבהם נתקלים בדרך, יש צורך בפתיחת הליך משפטי שבדר"כ מתומחר כסכום גלובלי בהתאם לאופי ההליך המתבקש.
  בהליך של ניהול עזבון נהוג לאמוד את שכר הטרחה גם עפ"י אחוזים כמו במקרה של מכירת דירה לדוגמא.
  במידה ומדובר רק בהכוונה - שכ"ט יכול שיהיה גם עפ"י שעות עבודת העו"ד בפועל.
  לעניין מועד התשלום - סכום קבוע מראש ישולם בדר"כ עם תחילת ביצוע העבודה, ואילו אחוזים ישולמו בדר"כ בתום ההליך.
  בהצלחה,
  גלית הר-זהב, עו"ד

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.